yalovaspor - Tribün Sözlük
1963'te kurulan ve kurulduğu yıllardan beri üst liglerde başarı sağlayan kluptur , taraftarı 2001 yılında kurulmuş olan Taxi Gençlik'tir ilk kuruldugunda 50 kişilik bir grup olan taxi gençlik günümüzde alt gruplarıyla ( taxi lise , ultras brave man ve lise grubu ultras devils , cadde gençlik ) tahminen sayısının 3000 kişiye ulastıgı bir gruptur yalova atatürk stadın'da loca yanındaki kapalı tribünde yerini alır önümüzdeki haftalarda stad yenilendikten sonra numaralı maraton tribünü kapalı olacak ve tribün grupları burada yerini alacaktır. Klup kapanmanın eşiğinden defalarca dönmüştür 2.ligte uzun süre oynadıktan sonra arka arkaya 3.lig , bal ve süper amatöre düşmüştür günümüzde bal liginde mücadele eden klup yeni sezonda tüm borçlarını kapatıp yeni bir sayfa açmıştır ve şampiyonluk sözü vermiştir.Şehir kenetlenmiş yıllarca olduğu gibi en kötü gününde bile iç,dış her maça peşinde gitmektedir. dost'a düşman'a selam olsun
en büyük sorununun istanbul takımı seviciliği olduğunu düşündüğüm takım. Şehir ve takım olarak gerçekten iyiler ama aralarından bir kısmı hariç büyük bölümü çift takımı tutuyor maalesef. tribün gruplarının koordinatörlerinden bazılarının bile çift takımlı olduğu, şehirdeki temsilciliklere bile üye hatta yönetici olduklarını bile görmüştüm.eğer bu sorun çözülürse yalovaspor taraftarı her şeye rağmen türkiyede büyük ses getirir.
karagümrük taraftarları tarafından hem kendi evlerinde hem karagümrük arenada fena hırpalanmış ve tarihin ayarını yemiş olan ve hak ettiğini fazlasıyla bulan kulüpcük.