teksas – Tribün Sözlük
Artık ciddi manada gerek isminin gerek de içeriğinin farkında olunmadığı ve bence maneviyatını felsefesini büyük oranda yitirmiş,hayatımıza tee damardan girmiş bir fikir gerçekten bir efsane :)
Abisi denilenlerin belediye ve siyasi menfaat peşinde koşarak, blok oylarının gücünü kullanarak küme düşürdükleri Bursaspor'un ana kademe taraftar grubu
Edit: Atatürk'e hakaret ettiği iddia edilen bir amigosu bulunmaktadır
Bir zamanların efsane tribünü, artık yaş ortalaması bile 17-18 civarında. Ses tokluğu yok, deplasmanlarda hâlâ iyiler ama tam organize olmadıklarında sıkıntı yaşarlar.

Organize olduklarında ise Türkiye'nin en tehlikeli tribünüdür.
Deplasman kralı ünvanını sonuna kadar hak eder ama malesef yaş ortalamasıok düşüktür 20 li yaşlara gelen uzaklaşır son yıllarda değişen lider yapısı ve siyaset sebebiyle gittikçe kan kaybetmektedir
sözüm sadece texas'a değil, tüm şehir tribünlerine.
ilk kural: mazinize sahip çıkın.
ikinci kural: mazinizi yaşatın.
eskilerin yolundan çok uzaktayız. tribünler ortamcı kaynıyor. herkesin üstünde ultras yazan 15 liralık bi tişört veyahutta kolda stone island logosu. yeni neslin çoğu tribünün içinde gırgır şamata.
sahip çıkın beyler size kalan mirasa..
7 mayıs 2011 olaylarından sonra çökmeye başlayan gruptur. passolig olaylarından sonra da teksas çökmeye son sürat devam etti, maalesef ediyor.
edit: çökmüş denilen teksas bile çoğu takıma tribün konusunda koyar geçer o ayrı konu tabii.