ligler ertelendi – Tribün Sözlük
Dünyada neredeyse tüm önemli ligler ertelendi. Ülkemizde ise taraftarsız oynanıyor. Aslında ligimiz ilk kez belki de dünyada izlenir hala geldi ancak sahada olan herkes tedirgin.

Taraftarsız oynanan müsabakalar ise büyük camialara zarar veriyor.

Peki şimdi ne yapılmalı ?

- Lig Haziran ayına mı ertelenmeli?
- Şuanda tüm ligler durdurulup, tescil mi edilmeli?
- Taraftarsız devam etsin futbolsuz kalmayalım
hadi her şeyi geçtim spor salonlarını bu geceden itibaren kapadılar, madem spor yapan iki insanın salonda birbirine hastalık bulaştırmasından korkuyoruz, stadyumda bulaştırmasından neden korkmuyoruz?
ligler ertelenmeli görüşündeyim. yabancı futbolcuların yurt dışındaki aileleri ile ilgili ciddi çekinceleri endişeleri var kafaları sahada da olamaz bu bile yeterli bir sebep olarak görülebilir. erteleyin gitsin.
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu az önce yaptığı açıklamada "Liglerin ertelenmesine karar verdik" dedi.

Bakan Kasapoğlu: "Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir"Bakan Kasapoğlu: "Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir"
yayıncı kuruluşa bağlı kalmadan, bilim kurulunun söylemlerini dikkate alarak ligler hakkında doğru karar vermek gerekir.
oynatılmaması, tescil edilmesi en doğrusu.