deplasman – Tribün Sözlük
Bitmek bilmeyen yol hikayesi.
Günümüz yasaları ile zorlaştırılmaya çalışılsa da deplasman özgürlüğü, havası bir çok sosyal aktiviteyi sollar. Bu başlık altında deplasman hikayelerimizi anlatıp durucaz tabi arada yalancılar olacak "Mardindeki 1000 kişi" gibi bakalım onlarıda bir şekilde doğru yola sürükliycez.
Sene kaç hatırlamıyorum Sivas deplasmanı vardı.Sprinter araçla Bursa'dan yola çıktık. Yozgat'a geldiğimizde farkettik araçta dvd player var. Her neyse Yozgat merkeze girdik dedik film alalım izleyelim. Bi tane Kemal Sunal filmi aldık bir de Cengizhan filmini aldık. Yola geri döndük önce Kemal Sunal filmini izledik o bitti.Sonra Cengizhan filminin ilk cdsini taktık. Film başladı adamın biri boğazda Türkçe şiir okuyor alla alla dedik bu ne ya falan derken sahne birden değişip Türk erotik filmine döndü.Herkes şaşkınlıkla ekrana bakarken arkadan şöyle bir cümle duyuldu. "Lan oğlum durun Cengizhan'ın nasıl olduğunu anlatıyor başlıcak birazdan film"

Seneyi hatırlamıyorum lise yıllarım Buca deplasmanı hafta içi cuma gününe denk geldiğinden okulu asıp ilginç bir tayfanın otobüsünde ayakta gitme imkanı bulmuştum, yolun yarısında arka beşliden haplı bir arkadaş otobüsün ortasında kılıçla koridora hücuma kalkmıştı, gözümden gitmez..
Eskiden acaba bizi otobüslere alırlarmı diye düşünürdük 2 kişi oturmak hayaldi mont koyulan yerde yatan arkadaslarımıZ vardı şimdi ki gençler çok şanslı tribunculuk adına ne gördüler ki
2.5 cm'lik arma uğruna kimsenin niye gittiğini anlamadığı ama senin dinlenme tesisinde hayatı sorguladığın olaylar zinciri.
Herkesin yapamayacağı,herkesle yapılmayan ilginç hayat tecrübesi.Zamanda kırılma yaşayıp 3. boyutu aşabildiğiniz,karadeliklere düşüp serüvenlere çıkabildiğiniz,bazen cennet,bazen cehennem olan yolculuk.Hele ki ailenizden daha öte insanlarla yapılırsa hafta sonunu düşünmekten; işinize,okulunuza odaklanamadığınız eylem